top of page

המלצות וחוויות הורים וילדים

image.png
image.png

"הפעילות מהווה מקום בטוח ונעים להתנסות בו בחיים טבעיים בחברה טובה ובהדרכה של אנשים נפלאים."

"הפעילות שלכם מלאה ברצון טוב, חיבור אמיתי לטבע ולאדם, לחיובי בכל מפגש. מי ייתן ותמשיכו כך. תודה."

"הילד שלנו נולד לטבע לעצים ולמרחב הפתוח. שמחים שהוא מעשיר עצמו במתנות של הטבע החברים וכמובן המדריכים."

"פעילות איכותית וערכית, המשלבת אהבה לארץ, איכות הסביבה , הקניית ערכים ויצר הרפתקנות"

"התמודדות עם הטבע, עם החושך, עם צמחיה, גשם, אש, אוכל ייחודי, תרבות שונה מתרבות "הבית", פיתוח הסקרנות ויצר הגילוי"

"אורח החיים והרוח אותה מנחילים לקבוצה תואם ומשלים את רוח המשפחה שלנו. אנחנו מרגישים ( כולנו) חלק ממשפחת שומרי הגן ואוהבים את המסר והעבודה שנעשית לאורך השנים עם גור, הבן שלנו והקבוצה כולה." 

"...כי בני חוזר מהפעילות מסריח ומחייך עד האוזניים!  ולי חשוב שילמד להכיר את הסביבה בה הוא חי, להעריך אותה וליהנות ממנה."

"פעילות בחיק הטבע, עם ילדים בני גילו, לימוד מיומנויות יער, הישרדות, יצירה, בישול בטבע, כבוד לטבע ולבעלי החיים ועמלנות. פעילות שונה וייחודית באופייה ובאווירה נעימה ושונה." 

"...כי הוא מאושר לצאת ליער בכל יום רביעי. הוא מרגיש חופשי ופתוח , וגם מוגן (יש לו קשר נפלא עם המדריכים ובמיוחד עם רזי). אני שמחה שיש לו לגיטימציה להיות בחוץ בכל תנאי, גם מחוץ למסגרת החוג. החוג מחדד את הרגישות שלו לטבע ואת החיבור הפשוט אליו."

"חיבור בלתי אמצעי לטבע בימי המחשב הדיגיטליים הוא מבורך. הילדים למדים ליהנות מהשפע המצוי בטבע בדרך שלטעמי היא קסומה!. מעבר לזה, באופן אישי, החוג חיזק אצל עמרי את הביטחון העצמי ואת העצמאות."

"בשבילנו שומרי הגן זה שמורת טבע בחיי הילדים. המיומנויות, השהות בטבע בלי "עזרים טקטים", המדריך."

"כי התכנים, האווירה והמדריכים מעולים. שנית, כי הילדים נהנים. כל כך חשוב שלילדים יהיו מבוגרים משמעותיים איכותיים בחייהם!"

"כי נוריה וחן כאלה מדהימים שהייתי מוכנה שכל יום אנשים כמוהם יהיו במגע עם הבת שלי. זה מצרך נדיר ביותר בימים אלו."

"החיבור לטבע על כל פניו : שמירה והכרות של החי והצומח, לימוד מיומנויות של הימצאות בשטח, חיקוי בעלי חיים, הסוואה, אפשרויות לימוד של שקט פנימי עמוק, אינטליגנציה של חיבור חברתי, תכנים פילוסופים ברוח הטבע המלמדים כבוד לכל היש הנפלא, מדריכים נפלאים."

זה החוג האמיתי של החיים, מבחינת החוויות , ההימצאות בטבע , הערכים לכיבוד הטבע והאדם, הפעילויות של יצירת יש מאין מיומנויות.....  לי כהורה החוג של שומרי הגן הוא המתנה הגדולה ביותר בכל שבוע

ברצוני לספר על החוויה שלי ושל בני מחוג שומרי הגן.
אתחיל בזה שבני מחכה כל השבוע למפגש וכשהוא חוזר הוא מלא שמחה וחוויות, שירים וטקסים, צבע, ריח מדורה ותיק מלא במקלות שונים שאת חלקם הוא גילף, אריגה צבעונית, קשת, אבנים ועוד ועוד..
מעבר לרכישת מלאכות היער שהיא מקסימה לכשעצמה, המפגש המשמעותי שקורה בעיני בחוג בזכות עידו ותום הוא המפגש של כל ילד עם עצמו, כיחיד וכחלק מקהילה, במרחב מעצים, מכבד ואוהב.
היער והטבע מעצם פשטותם, הינם תפאורה נהדרת ליצירת קשר, תקשורת וקירבה בין הילדים לעצמם ובינם לחבריהם וכאן גדולתם של המדריכים שלנו שמאפשרים זאת בעצם נוכחותם שרואה את גדולת כל ילד וילד.
תודה תום ועידו על מי שאתם.

אני חושבת שחוג הנוער הוא המסגרת החברתית הכי משמעותית ובטוחה לנעמה. הדבר שאני הכי אוהבת בשומרי הגן הוא האתגור של התפקידים המגדריים. ההזדמנות של נעמה לעסוק בפעילות פיזית, לחקור את הכוח שלה, להשתמש בגוף שלה בשביל ליצור (אש למשל) זה מאד משמעותי לה בעיקר בגיל הזה.

"אנחנו חושבים שזו פעילות ייחודית, שלא ניתן לקבל תכנים דומים במקומות אחרים. מסלול המפתח כלים ייחודיים וגישה ייחודית."

"זוהי פעילות איכותית, המשלבת זמן ארוך בטבע עם תכנים מעשירים ועמוקים."

"המדריכים (ברובם) הם אנשים מדהימים, שחיים את הדרך שהם מעבירים, רואים את הילדים ראייה רחבה ומדויקת, ומתייחסים אליהם בגובה העיניים. יודעים להעניק לכל אחד את מה שהוא צריך."

"הפעילות היא תהליך, אני רואה את זה בעיקר אצל בני הגדול ומה שהוא עובר במשך השנים, איך נעשית התאמה של הפעילות לגילאים השונים, וכל זאת התאמה גם לכל ילד בנפרד."

"ילדי נמשכים לפעילויות כיוון שהם אוהבים את היער ובמשך השנים למדו לראותו ולחוות אותו באופנים רבים."

"הם קשורים מאד למדריכים שלהם, סומכים עליהם ומעריכים אותם מאד."

"הם מחכים תמיד לפעילות הבאה ולא מוכנים להפסיד אותה."

שני ילדי הגדולים בקבוצות נוער והם מאד אוהבים את השהות הממושכת והלינה ביער. הם אוהבים את הכנת האוכל והאחריות שנותנים להם.

כולם אוהבים מאד את המשחקים השונים שמשחקים ביער.

"זהו הפורמט הכי דומה לחיים האמיתיים כפי שהייתי חולמת לחיות אותם ביומיום. כל ההתייחסות לטבע ולמקומנו בו, הקשר הבלתי אמצעי לחומרים ועבודה איתם, גישה לכל היסודות, הפעלה של כל החושים. אבנר מקנה מיומנויות בסיסיות חיוניות לבן שלי. סף ההתמודדות עם קושי השתפר. כל חוג הוא חגיגה. אושר גדול. החוג היחיד שהוא לא מוכן להחמיץ. והאישיות של אבנר. אמון מלא בו כמדריך וכאדם. הוא מטפל בתבונה ורגישות בקונפליקטים חברתיים ויודע לתת מקום לכל ילד בסבלנות וסובלנות."

bottom of page